Együttműködés az ELTE Informatikai Kar (IK) és a szoftverfejlesztő informatikai BlueStellas Kft. között
Az egyetem és az ipar találkozásából a térségben egyedülálló kompetencia-központ létrehozását határozta el az ELTE Informatikai Kar (IK) és a szoftverfejlesztő informatikai BlueStellas Kft. Szombathelyen.
Az egyetem és az ipar találkozásából a térségben egyedülálló kompetencia-központ létrehozását határozta el az ELTE Informatikai Kar (IK) és a szoftverfejlesztő informatikai BlueStellas Kft. Szombathelyen. Az együttműködésről szóló dokumentumot a két fél a napokban hitelesítette aláírásával az ELTE Savaria Egyetemi Központban.
A tervezett kompetencia-központ célja, hogy az ELTE diákjai és kutatói, valamint a BlueStellas Kft. szakemberei közösen dolgozzanak a legújabb technológiai megoldásokon, elősegítve az ipar és a tudomány közötti tudásmegosztást. Az együttműködést méltatva Szidor György, az ELTE IK tudományos és innovációs ügyek dékánhelyettese elmondta, a leendő kompetencia-központ nagy lökést ad az egyetem szombathelyi campusán folyó kutatási tevékenységnek. Kiemelte: informatikai területen az ELTE Savaria Egyetemi Központban ez az első ilyen jellegű projekt.
A BlueStellas Kft.-vel végzett közös munka kulcsszava az innováció, amely új termékeket eredményez majd, fejtegette a dékánhelyettes. Hozzátette: ehhez az ELTE IK biztosítja a kompetenciát, a cég pedig a vállalati hátteret. Bencsik Gergely egyetemi docens az együttműködést mérföldkőnek nevezte. Rámutatott, hogy az iparban keletkező problémák az egyetemi képzésben új technológiák és megoldások oktatását generálják, így a hallgatók diplomával a kezükben korszerű tudás birtokában lépnek ki a munkaerőpiacra. Hozzáfűzte, az együttműködés azért is jelent pluszt az egyetemi oktatásnak, mivel az interdiszciplináris képzéseké a jövő, így sok irányba – akár más szakokkal történő közös munka felé is – kihat. Bencsik Gergely szólt az együttműködés mérföldköveiről is. Az első, oktatási szinten a BlueStellas Kft. fizetős licences környezetet biztosít az egyetem számára. Majd ELTE SEK-es bázissal közös fejlesztési tevékenység valósul meg, amelynek célja az innovatív termékeket eredményező kompetencia felépítése. A harmadik szint a pályázatokban történő együttműködés. A negyedik mérföldkő a kompetencia-központ létrehozása.
Papp Zsolt, az idei év elején egy korábbi munkakapcsolat eredményeképpen Pascal Liszkowski-val közösen alapított jelenleg huszonöt főt foglalkoztató, BlueStellas Kft. ügyvezetője arról beszélt, hogy tevékenységével a cég jelenleg több futó projekten is beszállító, emellett az autóipar problémáira keres válaszokat. Olyan világviszonylatban is egyedülálló módszereken, illetve kódfejlesztési megoldásokon dolgoznak, amelyek segítségével jelentősen felgyorsíthatók a fejlesztések. A cég az egyetemmel megkötött együttműködés keretében olyan képzés kialakítását támogatja, amely a hallgatók automotív mérnökké válását segíti, a kompetencia-központ létrehozásában történő közreműködéssel pedig magas hozzáadott értékű tevékenységgel járul hozzá Szombathely gazdaságának fejlődéséhez, hangoztatta Papp Zsolt.
Szöveg és fotó: Kleinhappel Miklós
BlueStellas 2024
BlueStellas 2024
0
/
0
0
/
0